ABD Başkanı Biden’ı zora sokacak anket! Son seçimlerde kazandığı 5 önemli eyalette Trump’ın gerisine düştü

0

New York Times/Siena College araştırmasında, 2024 ABD başkanlık seçimine yaklaşık bir yıl kala, Biden’ın son seçimlerde kazandığı Pensilvanya, Michigan, Georgia, Nevada ve Arizona eyaletlerinde Trump’ın oylarının önde olduğu belirtiliyor.

22 Ekim – 3 Kasım anketine göre Cumhuriyetçi adaylar arasındaki yarışta açık ara önde olan Trump, söz konusu eyaletlerde 3 ile 9 puan arasında bir fark elde etti.

Anket sonuçlarına göre Trump, Biden’ı Pensilvanya’da yüzde 48-44, Michigan’da yüzde 48-43 ve Arizona’da yüzde 49-44 oranında geride bıraktı.

Seçim sonuçlarını manipüle etmekle suçlandığı Georgia eyaletinin anket sonuçlarına göre, 2020 başkanlık yarışında Trump, Biden’ı 6 puan (%49’a %43) geride bıraktı.

Donald Trump’ın Başkan Biden’a karşı en büyük farka sahip olduğu eyalet Nevada oldu ve burada 9 puan daha fazla oy (%52’den %41’e) aldı.

Söz konusu eyaletler arasında Biden, Wisconsin’de Trump’a karşı yalnızca 2 puan (%47-45) üstünlük sağlamayı başardı.

KATILIMCILAR BİDEN’İN YAŞINDAN ENDİŞELİ

Ankete katılan Amerikalıların çoğunluğu 77 yaşındaki Trump’ı zihinsel olarak yetkin bulduklarını söylese de Biden’ın ilerleyen yaşı konusunda “endişe duyduklarını” ifade etti.

AA-20231024-32506184-32506179-ESKI_USA_BASKANI_TRUMP_DOLANDIRICILIK_DAVASI_ICIN_MAHKEMEYE_GELDI

Seçmenlerin yaklaşık yüzde 71’i, Biden’ın “etkili bir başkan olamayacak kadar yaşlı” olduğuna “biraz katıldıklarını” söyledi.

Seçmenlerin yalnızca yüzde 39’u Trump için aynı şeyi söyledi.

Ayrıca Trump’ın “etkili bir başkan olmak için gerekli zihinsel zekaya sahip olup olmadığı” sorulduğunda katılımcıların yüzde 52’si “evet” yanıtını verirken, Biden için bu oran aynı soruda yüzde 35’te kaldı. (AA)

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
'Nükleer bomba' duyurusu dünyayı şok etti, ilk açıklama ABD'den geldi!‘Nükleer bomba’ duyurusu dünyayı şok etti, ilk açıklama ABD’den geldi!
Korkunç kaza!  Kafa kafaya çarpıştılar: Ölü ve yaralılar olduKorkunç kaza! Kafa kafaya çarpıştılar: Ölü ve yaralılar oldu
"Özel kazanırsa mesleği bırakacağım" Dedi!  Aktif gazeteciliği bırakıp isim vermeden Altaylı'yı hedef aldı.“Er kazanırsa mesleği bırakacağım” dedi! Aktif gazeteciliği bırakıp isim vermeden Altaylı’yı hedef aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking