ABD duyurdu! F-16 satış kabul mektubu imzalandı: Peş peşe açıklamalar geldi

0

ABD ile Türkiye arasında yeni nesil F-16 Blok 70 savaş uçaklarının alımı ve mevcut filonun modernizasyonu yönünde önemli bir adım atıldı.

“KABUL MEKTUBU İMZALANDI”

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Matthew Miller tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye, F-16 savaş uçağı alımına ilişkin teklif ve kabul mektubunu imzaladı.”

“ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI”

ABD Büyükelçisi Jeffry Flake, Türkiye'ye yeni F-16 satışında büyük bir atılım yapıldığını duyurdu. Flake, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Türkiye'nin son nesil F-16 Blok 70 savaş uçağını satın alması ve mevcut F-16 filosunun modernizasyonuyla önemli bir adım atıldı. Bu, ABD'nin ulusal güvenliği, Türkiye'nin ulusal güvenliği ve NATO'nun birlikte çalışabilirliği açısından iyi bir adımdır” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi ve Askeri İşler Bürosu, Türkiye'nin ocak ayında almayı kabul ettiği F-16 savaş uçaklarına ilişkin şunları söyledi: “ABD, Türkiye'nin şimdiye kadar üretilmiş en gelişmiş F-16'ları satın alması konusunda anlaşmaya vardı. yalnızca en yakın müttefiklerimize ve ortaklarımıza tedarik ediliyor.” “Bugün 16 adet Block 70 savaş uçağının satın alınması konusunda önemli bir adım attığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bu, ABD'nin Türkiye ile güvenlik ortaklığına devam eden bağlılığının son örneklerinden sadece bir tanesidir.” değerlendirmesini yaptı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Araçtan kurşun yağdı: 1 ölüAraçtan kurşun yağdı: 1 ölü
Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığına AtanmasıDevlet Denetleme Kurulu Başkanlığına Atanması
Yıldırım gökyüzünü aydınlattı!  Başkentte şiddetli yağış etkili oldu, elektrik kesintisi yaşandıYıldırım gökyüzünü aydınlattı! Başkentte şiddetli yağış etkili oldu, elektrik kesintisi yaşandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking