“Bu duyguyu tarif etmek imkansız” NASA’dan 50 yıl sonra bir ilk! Dikkat çeken ‘Star Trek’ detayı

0

ABD Hava ve Uzay Ajansı (NASA) bugün yeni bir çığır açmak için Ay’a yeni bir görev başlattı. 1972’den bu yana ilk Ay’a iniş görevini gönderen NASA’nın Astrobotic Peregrine iniş aracını taşıyan Vulcan Centaur roketi, bugün Florida’daki Cape Canaveral Uzay İstasyonundan fırlatıldı.

Yerel saatle 02:18’de başarıyla fırlatılan Vulcan roketini taşıyan Astrobotic Peregrine, NASA’nın Ticari Ay Yükü Hizmetleri (CLPS) girişimi kapsamında Ay’a bilimsel ekipman ulaştıracak.

AW115169_02

DİKKAT ÇEKİCİ ‘STAR TREK’ DETAYLARI!

Ekipmanlar arasında milyonlarca kişinin severek takip ettiği Amerikan bilim kurgu dizisi Star Trek’in ekibinden hatıralar da yer alıyor.

AW115169_03

Uzay aracı Ay’a giden ilk Amerikan robotu olacak.

ASTROBOTİK HACI VOLKAN ROKETİNDEN BAŞARIYLA AYRILDI

Vulcan roketinin geliştiricisi United Launch Alliance (ULA) sözcüsü Amanda Sterling, Peregrine Moon iniş aracının kendisini 51 dakika 6 saniyede uzaya taşıyan Vulcan Centaur roketinden başarıyla ayrıldığını duyurdu.

AW115169_04

“BU DUYGULARI ANLATMAK MÜMKÜN DEĞİL”

ULA CEO’su Troy Bruno şunları söyledi: “Çok heyecanlıyım. Bu takımla gurur duyuyorum. Uzun yıllar süren sıkı bir çalışma oldu. Aya geri döneceğiz. Ekibimiz harika bir iş çıkardı. Bu duyguyu tarif etmek imkansız dedi.

Astrobotic Peregrine’in 23 Şubat’ta Ay’a yumuşak iniş yapması beklenirken, o zamana kadar eliptik bir yörüngede seyahat edecek. (İHA)

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Şehitlerin ardından muhalefeti hedef aldı!  Enginyurt tam anlamıyla patladı ve gürlediŞehitlerin ardından muhalefeti hedef aldı! Enginyurt tam anlamıyla patladı ve gürledi
Aldığım telefon beni şok etti: Beni kaçırdılar, bir depoda tutuyorlar! Aldığım telefon beni şok etti: Beni kaçırdılar, bir depoda tutuyorlar!
Dur ihtarına uymayan sürücü tüfekle birini vurdu!Dur ihtarına uymayan sürücü tüfekle birini vurdu!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking