Bu yaygın alışkanlık penis sağlığınıza zarar veriyor olabilir! İşte çözümü

0

Kötü duruşun erkek cinsel organları üzerinde ciddi olumsuz etkileri olabileceği ortaya çıktı. Sarkma erektil disfonksiyona ve zayıf ereksiyona neden olabilir. Metro.co.uk erkek sağlığı uzmanı GP Dr Jeff Foster, kötü duruşun yan etkilerinden ve mevcut olabilecek sağlık sorunlarının nasıl düzeltileceğinden bahsetti.

KÖTÜ POSTÜR NEDİR?

Kötü duruş çoğumuz için masa başında oturan, ağır çantalar taşıyan veya telefon ve iPad'lerin üzerine eğilen kişilerde yaygındır. Dr Foster şunları söyledi: “Kötü duruş genellikle yuvarlak omuzlar, kambur bir sırt ve hatta hafifçe öne veya arkaya doğru eğilmiş bir kafa ile kendini gösterebilir. Aşırı göbek aynı zamanda kötü duruşun bir işareti olabilir. Kötü duruş pelvik taban kaslarının zayıflamasına neden olabilir. “. daha gergin ve zayıf hale gelir. “Bunlar mesane ve bağırsak gibi pelvik organlarınızı destekleyen kaslardır. Kötü duruş sinir fonksiyonlarını da etkileyebilir.” dedi.

KÖTÜ POZİSYONUN PENİS SAĞLIĞINA ETKİLERİ

Gevşeme aslında pelvik taban kaslarına bağlı olan çekirdek kasları zayıflatır ve üzerlerindeki artan baskı nedeniyle “daha sıkı ve zayıf” hale gelirler. Dr Foster şunları söyledi: “Penis söz konusu olduğunda, sıkı pelvik taban kaslarına sahip olmak, bu kasların o kadar güçlü olmadığı anlamına gelebilir, bu da cinsel dayanıklılığı azaltabilir (daha zayıf ereksiyonlarla) ve hatta daha zayıf boşalma anlamına gelebilir, bu da daha düşük genel güç anlamına gelebilir. “Orgazm anlamına gelebilir.”

PROSTAT

“Pelvik taban kas sorunları, idrar kaçırmaya, tuvalete giderken ağrıya, penis ve testis bölgesinde baskıya neden olabilecek pelvik taban organ sorunlarına da yol açabilir. duruş, enerji seviyelerini azaltabilir ve genel olarak daha yorgun hissetmemize neden olabilir.” “Cinsel uyarılma şansını azaltabileceğini gösteren bazı kanıtlar da var, bu da daha az ereksiyon şansı anlamına geliyor.” dedi.

KÖTÜ POSTU NASIL ÖNLENİR?

Buradaki anahtar, penise giden kan akışını iyileştirmek için omurganızı ve pelvik kaslarınızı hizalamaktır.

“Bu durumda omurgayı nötr bir pozisyonda konumlandırmak önemlidir” diye açıklıyor Dr. Bakmak. “İyi bir duruşa sahip olmak için başınızın arkası, kürek kemikleri ve kalçalarınız duvara değecek şekilde bir duvara yaslanın. Topuklarınız duvardan biraz uzakta olmalı. Elinizi belinizin arkasına koyun. Kolay buluyorsanız yapın. o yüzden elini oraya kaydır, sırtını yavaşça duvara yasla. Bu boşluğa zar zor sığabiliyorsun.” “Eğer işiniz uzun süre oturmayı gerektiriyorsa, masanızda da iyi bir duruş egzersizi yapabilirsiniz.” dedi.

iStock-1276586104

Dr. Foster şöyle diyor: “Oturduğunuzda ekranınızın göz hizasında olduğundan, ayaklarınızın yere düz bastığından ve ön kollarınızın masa üzerinde rahatça durduğundan emin olun. Duruşunuzu ayarlayarak pelvik kaslarınızın çalışması gerekecektir. Bu da potansiyel olarak penise daha iyi kan akışı sağlıyor, bu da “Bu, ereksiyonun penis kanla dolduğu zaman meydana gelmesi nedeniyle ereksiyon alma şansının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sanki az önce yaşananlar hiç yaşanmamış gibi çayını içmeye devam etti!Sanki az önce yaşananlar hiç yaşanmamış gibi çayını içmeye devam etti!
Seçim öncesi yaptığı açıklama sosyal medyada heyecan yarattıSeçim öncesi yaptığı açıklama sosyal medyada heyecan yarattı
AK Parti'de ıstakoz kriziAK Parti'de ıstakoz krizi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking