İsrail Başbakanı Netanyahu: Gazze savaşında çok ağır bedel ödüyoruz

0

Gazze’ye düzenlenen kara saldırısında 153 İsrail askerinin ölmesinin ardından Netanyahu, ülkesinin “ağır bir bedel” ödediğini söyledi. Netanyahu, “Uzun bir savaş olacak” dedi.

REKLAM

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze savaşının kendileri açısından “çok yüksek bir bedele” mal olduğunu söyledi.

Gazze’ye düzenlenen kara saldırısında 153 İsrail askerinin ölmesinin ardından konuşan Netanyahu, güçlerinin savaşa devam etmekten başka seçeneği olmadığını kaydetti.

Güçlerinin savaşı “sonuna kadar tam güçle” sürdüreceğini belirten Netanyahu, Hamas’ı “ortadan kaldırma” ve Gazze’de tutulan rehinelerin güvenli bir şekilde geri dönmesini sağlama hedeflerini yineledi.

İsrail başbakanı, “Açık olalım. Bu uzun bir savaş olacak” dedi.

Bu arada ordu, yaptığı açıklamada bugüne kadar “8 binden fazla Filistinli savaşçıyı öldürdüğünü” duyurdu. Kara operasyonunda “700 Filistinli militanın tutuklandığı” kaydedildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı son gün 166 kişinin daha öldürüldüğünü açıkladı.

Bakanlığa göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 20 binden fazla insan öldürüldü, 54 binden fazla kişi de yaralandı.

İsrail, sivil kayıplarını önlemek için gerekli önlemleri aldığını söylerken Hamas’ın insanları canlı kalkan olarak kullandığını söylüyor.

Ancak İsrail ile Hamas arasında yeni bir ateşkes sağlanması amacıyla Mısır’da yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldı.

Filistinli bir yetkili BBC’ye, Mısır’ın Hamas’ın 40 rehineyi, İsrail’in ise 120 Filistinli tutukluyu serbest bırakacağı iki haftalık insani ateşkes teklif ettiğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking