Japonya’da kutsal yolculuğa doğru | Euronews

0

Japonya’da Budistler için en kutsal mekanlardan biri olan Şikoku Adası’ndayız. Bu adada en az 88 Budist tapınağı bulunuyor.

Japonya’nın dört önemli adanın en küçüğü olan Şikoku adası, Budizm’in en kutsal mekanlarından biri sayılır. Burası yüzyıllardır Budistler için önemli bir hac yeri olma özelliğine sahip.

REKLAM

Denis Loctier, Euronews: “Yeni keşifler ve aydınlanma yolculuğumuzdaki Japonya maceramız, en az 88 sekiz budist tapınağının bulunduğu tarihi ve kutsal yerlerden biri olan Şikoku Adası’nda devam ediyor.”

Yürüyerek, hac vazifesi yaklaşık 40 günde tamamlanıyor. Rehberimiz olan Hajime Onishi bunu hayatında 88 kez yaptı. O da diğer hacılar gibi, inançlarına uygun şekilde beyaz kıyafetler giyiyor ve elindeki asasıyla büyük yolculuya çıkıyor. Onishi, 88 tapınağın her birinde bir mum yakıyor, dua ediyor ve gitmeden önce küçük bir bağışta bulunuyor.

Hajime Onishi, Budist hacı: “Bu tapınaklar, Budizm’in Shingon okulunun kurucusu Kōbō-Daishi’nin ruhani eserleri ile doğrudan bağlantısı olan kutsal mekanlardır.”

Henro’nun kutsal yolculuğuna çıkan Budist hacılar ve turistler, kendilerini denizin kıyısından en dağlık tepelerde buluyor; burada ise Shikoku’nun doğal güzellikleri ve manevi mirası ortaya çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking