Miss Universe 2023’ü Nikaragua güzeli Sheynnis Palacios kazandı

0

Miss Nikaragua Sheynnis Palacios, Miss Universe 2023 yarışmasını kazandı

REKLAM

El Salvador’un başkenti San Salvador’da düzenlenen Miss Universe 2023 yarışmasını Nikaragualı Sheynnis Palacios kazandı.

84 ülkeden ulusal güzellik yarışması birincilerinin yarıştığı bu yılki Miss Universe jürisinde model Halima Aden, “Queer Eye” yıldızı Carson Kressley, TikTok fenomeni Avani Gregg ve Miss Universe’ün iki eski kazananı Trinidad ve Tobago’dan Janelle Commissiong ve Trinidad ve Tobago’dan Iris Mittenaere yer alıyor. Fransa aldı.

Kainat Güzeli seçilen Palacios’a, geçtiğimiz yılın kazananı ABD’den R’Bonney Gabriel taç taktı.

Kolombiya Güzeli Camila Avella ve Porto Riko Güzeli Karla Guilfu ilk beşe girerken, ilk 10’un bir diğer üyesi İspanyol Athenea Perez de yarışmanın Güzel Güzeli seçildi.

Radikal değişiklikler

Miss Universe yarışması, 72 yıl sonra 2023’te aday seçim sürecinde “küresel” değişiklikler yaptı. Yarışmaya ilk kez evli kadınlar ve anneler de katılabildi.

Yarışma komitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hepimiz kadınların kendi hayatlarında söz sahibi olması gerektiğine ve kişinin geçmiş kişisel kararlarının onun çeşitli alanlardaki başarısını engellememesi gerektiğine inanıyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking