Murat Kurum’un “130 bin canımız gitmiş” sözleri gündem oldu! Candaş Tolga Işık gerçeği açıkladı: “Kurum’a tekrar sordum…”

0

Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum, TV100’de gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sunduğu programa konuk oldu. Seçildiği takdirde vereceği sözleri açıklayan Kurum, depremle mücadele için atılacak adımlardan da bahsetti.

“130 BİN CAN KAYIP” SÖZLERİ GÜNDEM OLDU

Kurum, programda şunları söyledi: “Enerjimizi dönüştürmek, dönüştürmek için her türlü çabayı göstereceğiz. Bunun başka yolu yok. Sayın Candaş, 130 bin can kaybedildi, 11 ilde deprem oldu, bakın İstanbul” 11 vilayete ulaşacak. Allah korusun, İstanbul’da bir şey olursa ülke yok olur, bayrak kaybolur, “Devlet kalmayacak. Onun için bunun terörle mücadele kadar önemli olduğunu söylüyoruz” dedi.

Kurumun açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Kurumun bu sözleri, 11 ili etkileyen depremlerde 130 bin kişinin hayatını kaybettiği şeklinde yorumlandı. Resmi verilere göre bu sayı 50 bin 96 kişi…

KURUM’UN AÇIKLAMALARININ ARDINDAN IŞIK’TAN AÇIKLAMA

Söz konusu gelişmelerin ardından Işık, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Bu arada çok soruldu, yayından sonra Murat Kurum’a ‘Depremde 130 bin kişi öldü’ ifadesini tekrar sordum. Bu rakamın 6 Şubat depremiyle alakası olmadığını ancak yaklaşık olarak temsil ettiğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde depremlerde ölenlerin toplam sayısı.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kaza yapan araç sürücüsüne mezar oldu!Kaza yapan araç sürücüsüne mezar oldu!
Ramazan Pişkin tehdit edildiğini açıkladı! Ramazan Pişkin tehdit edildiğini açıkladı! “Bazı insanlar dükkanıma geliyor…”
Kiracı evi spreyledi, ev sahibinin ailesi şok oldu!  7 yaşındaki çocuk hayatını kaybettiKiracı evi spreyledi, ev sahibinin ailesi şok oldu! 7 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking