Prens William: Gazze’deki çatışmalar bir an önce sona erdirilmeli

0

İngiliz tahtının varisi Prens William, Gazze’de binlerce kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Birçokları gibi ben de çatışmaların bir an önce bitmesini istiyorum. Gazze’ye yapılan insani yardımların artırılması gerekiyor. Şerit. Gazze.” Bir açıklama yaptı.

REKLAM

İngiltere’de Galler Prensi William, Gazze’deki çatışmaya derhal son verilmesi çağrısında bulundu.

Prens William adına Kensington Sarayı’ndaki ofisinden yapılan açıklamada şunları söyledi: “Kalıcı barışın önemi bazen ancak insanların çektiği acının boyutuyla anlaşılabilir. En karanlık anlarda bile umutsuzluğa kapılmamalıyız. Daha iyi bir geleceğin bulunabileceğini umut etmeye devam ediyorum ve pes etmeyeceğim.” Söylendi.

Gazze’de binlerce kişinin hayatını kaybettiğini belirten Prens William, “Birçokları gibi ben de çatışmaların bir an önce bitmesini istiyorum. Gazze Şeridi’ne insani yardımın artırılması gerekiyor. Yardımın yapılması hayati önem taşıyor” dedi. gelir ve mahkumlar serbest bırakılır.” dedi.

Ancak İngiliz tahtının varisi ateşkes çağrısında bulunmaktan kaçındı.

Prens William’ın sesini yükseltmesi ne anlama geliyor?

Britanya kraliyet ailesinin üyelerinin, siyasi tartışmalara sürüklenmekten korktukları için Gazze gibi yüksek gerilimli meseleler hakkında yorum yapması alışılmış bir şey değil.

Ancak analistler, Prens William’ın dikkatli bir dil kullandığını ve taraf tutmak yerine “evrensel insani değerlere” odaklandığını söylüyor.

Açıklamada, 7 Ekim’den bu yana yaşanan “korkunç insani maliyete” ve “Gazze’ye insani desteğin acilen artırılması gerektiğine” dikkat çekti.

Prens de aynı şekilde “pek çok kişi gibi o da çatışmaların bir an önce bitmesini istiyor” dedi.

Öte yandan Prens William’ın bölgede çalışan insani yardım çalışanlarıyla bir araya gelerek, bir sinagogda antisemitizme karşı mücadele veren farklı inançlara sahip gençlerle bir tartışma programına katılmayı planladığı belirtiliyor.

Prens William, babasına kanser teşhisi konduğundan beri daha büyük bir rol üstlendi. Kral Charles taahhütlerinin çoğunu iptal etti ve kendisini ofis işleriyle sınırladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking