Rusya’dan Kuzey Kore’ye tren seferleri başlıyor – Son Dakika Dünya Haberleri

0

Haziran ortasında Rusya ile Kuzey Kore arasında Küresel Stratejik Ortaklık Anlaşmasıİmzanın ardından iki ülke arasındaki ilişkiler gelişiyor.

Rusya, koronavirüs salgını nedeniyle kesintiye uğrayan Kuzey Kore'ye tren seferlerinin 4 yıl sonra yeniden başlayacağını duyurdu.

24 YIL SONRA YENİDEN BİR ARAYA GELİYORLAR

Temmuz ayında başlayan uçuşlar Vladivostok Şehriyle birlikte Kuzey Kore Liman Rason yılında gerçekleştirileceği öğrenildi.

Rusya ile Kuzey Kore sınırında bulunan Primorsky Krai'nin valisi konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Oleg Kozhemyako şunları söyledi: “Vladivostok'ta trene binen yolcular doğrudan Kuzey Kore'ye gelecek; “Mekanın güzelliğinin, doğasının, kültürünün tadını çıkaracaklar, gelenek ve göreneklerini öğrenecekler.” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin24 yıl aradan sonra haziran ayında Kuzey Kore'yi ziyaret ederek Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ile görüştü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking