Trump 175 milyon dolarlık teminatı buldu, mal varlığının haczedilmesini önledi

0

Amerika Birleşik Devletleri'nde, kişinin mahkeme para cezasını ödeyecek parası olmadığında varlıklarına el konulması yaygın bir yasal seçenektir.

REKLAM

Eski ABD Başkanı Donald Trump, New York'ta yargılandığı “sivil dolandırıcılık” (gayrimenkul dolandırıcılığı) davasında 175 milyon dolarlık teminat bularak mal varlıklarına el konulmasını önledi.

Donald Trump, 16 Şubat'ta “daha iyi kredi ve sigorta koşulları elde etmek için varlıklarının net değerini hileli bir şekilde milyarlarca dolar şişirmek” suçundan suçlu bulunmuştu.

Trump'ın davada 454 milyon dolar para cezası ödemesi gerekiyordu ancak 25 Mart'ta New York Temyiz Mahkemesi, Trump'ın 10 gün içinde 175 milyon dolar ödemesi şartıyla daha önceki kararının uygulanmasını askıya aldı.

Kefaletin ödenmesinin ardından New York Temyiz Mahkemesi'nin üç yargıçtan oluşan heyeti, Trump'ın temyiz başvurusunu esasa ilişkin olarak değerlendirecek.

Öte yandan Temyiz Mahkemesi'nin kefaletin azaltılmasına yönelik daha önceki kararı, jürinin nihai olarak nasıl karar vereceğine dair bir gösterge değil.

Trump'ın sunduğu teminat, Trump Tower, Westchester'daki 370 dönümlük tatil yeri ve golf sahası ve Florida'daki malikanesi de dahil olmak üzere Trump'ın mülklerine haciz gelmesini önlüyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, kişinin hukuk mahkemesi para cezasını ödeyecek parası olmadığında varlıklarına el konulması yaygın bir yasal seçenektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu